Eventy

Podívejte se, jaké akce pro vás chystáme.

Přehled akcí
Proběhlé eventy
5. Únor2020
Návštěva vinaře Carl Loewen
18:30 - 22:00

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína, rádi bychom Vás pozvali na degustaci a setkání s Christopherem Loewenem, jedné z největších vycházejících mladých hvězd Německé Mosely. Toto vinařství jsme zařadili do našeho portfolia na konci loňského léta a Christopher k nám přijíždí představit své fantastické Ryzlinky při první možné příležitosti. Vinařství Carl Loewen vzniklo již v roce 1803 a od roku 1805 rodina Loewen obhospodařuje své první vlastní vinice na Mosele v obci Leiwen. Vinařství se za předchozí tři generace rozrostlo z pouhého 1 na 15 hektarů vinic a stala se z něho jedna ze špiček moselských Ryzlinků. Aktuálně vinařství řídí Christopher Loewen se svým otcem Karlem-Josefem, který v osmdesátých letech vyhledával a skupoval staré a velmi strmé parcely složité na obdělávání. Více jak 50% plochy jsou velmi strmé, pravokořenné, 60 až 120 let staré výsadby Ryzlinku. Trať Thörnicher Ritsch je druhou nejstrmější vinicí v Německu. V roce 2007 se Karlu-Josefovi podařilo získat naprosto unikátní a zřejmě nejstarší ucelenou 1 hektarovou viniční trať Ryzlinku na světě – 6 tisíc hlav vysazených v roce 1896 na červené břidlici ve spodní části tratě Maximiner Herrenberg ve vesnici Longuich. Vinařství je kompletně v organickém režimu. Vína jsou kvašena spontánně a s minimálními intervencemi. Všechny tratě se sklízí jednotlivě ručně a všechny singl vinice jsou kvašené ve velkých starých dubových sudech bez regulace teploty. Lisují se celé hrozny bez pomletí. Přes velmi skromné poměry a začátky vinařství, patří Ryzlinky Carl Loewen, zejména v posledních letech, mezi nejvyhledávanější vína Mosely.

19. Únor2020
Vinař François Villard u nás
18:00 - 21:00

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína, Přijměte naše pozvání na degustaci s detailní prezentací a zároveň osobní setkání s jedním ze špičkových vinařů severní Rhôny panem François Villardem. Sympatický François Villard představuje progresivní vinařskou generaci, která již od 90. let určuje vývoj vinařství v severní části údolí Rhôny. Věčně usměvavý a neustále něco nového tvořící vinař nastoupil nezdolně cestu mezi špičku severní Rhôny. Všechna jím připravovaná vína vyjadřují rozdíly v půdě, orientaci svahů a mikroklimat jednotlivých vinic, což je zároveň jedno z jeho oblíbených diskusních témat. Při přípravě nedochází k žádným kompromisům, výnosy jsou nízké a používány pouze ty nejlepší a dokonale zdravé hrozny. François rád používá ke kvašení svých bílých vín burgundské sudy a následně nechává vína poměrně dlouhou dobu na kalech. Nejvíce toto vinařství proslavila unikátní vína z apelace Condrieu a další vína z odrůdy Viognier. Nenechte si ujít zajímavou prezentaci téměř kompletní produkce tohoto špičkového vinaře s jeho originálním komentářem. Dozvíte se mnohé informace o vinařství severní Rhôny a budete mít možnost diskutovat přímo s člověkem, který vína vytváří a dává jim své jméno.

4. Březen2020
Didier Dagueneau, Nicolas Joly a Philippe Alliet – špičky Loiry ve Wine Baru
18:00

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína, přijměte pozvání na degustaci několika špičkových vinařů působících v regionu Údolí řeky Loiry. Loira je nejdelší Francouzská řeka a od pramenu v centrálním masivu po ústi do Atlantiku měří 1020 km. Na obou jejích březích se vinná réva pěstuje od nepaměti. Nejrozsáhlejší vinařské plochy se nachází na spodním toku zhruba v jeho poslední třetině, ale zajímavá vína vznikají i v jeho méně známé části na horním toku v regionu Auvergne ještě v centrálním masivu. Nejmenší ale zároveň nejslavnější část, kde vznikají nejuznávanější Sauvignony světa v apelacích Sancerre a Pouilly-Fumé se nazývá příznačně podle polohy – Centre. Dále pak po proudu leží tři největší části – Tourraine slavná i díky skvostným zámkům a nejvěhlasnějším bílým vínům z odrůd Chenin Blanc a impozantním červeným vínům z královské červené odrůdy Loiry – Cebernet Franc. Následuje Anjou-Saumur s hlavními městy Angers a Tours, vinařsky nejpestřejší část, kde vzniká řada typů vín od suchých svěžích bílých, rosé a šumivých, přes plná masivní červená i bílá, až po excelentní sladká a botritická vína. Poslední region po proudu je Nantais v okolí města Nantes s oceánským klima a slavným bílým vínem Muscadet, které svou svěžestí a výraznou minerální stopou skvěle doprovodí ústřice a další dary moře.Připravili jsme si pro Vás sestavu několika špičkových vín od slavných vinařů řeky Loiry, a to jak Sauvignony z vinařství Didier Dagueneau a Pascal Jolivet z apelací Sancerre a Pouilly-Fumé v centrální části, tak jedny z nejzajímavějších červených vína Loiry z Cabernetu Franc od Philippa Alliet v apelaci Chinon. Chybět nebude legendární Clos de de Coulée de Serrant, originální Chenin Blanc od otce a guru biodynamiky Nicolas Jolyho.

10. Červen2020
Slavné vesnice Burgundska
18

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína, prostřednictvím této degustace se přeneseme do Burgundska a srovnáme si dvě slavné, přímo sousedící burgundské vesnice, které jsou známé zejména díky svým skvostným bílým vínům. Obě mají ve svém katastru polohy pro bílá Grand Cru, což svědčí o mimořádných kvalitách místních terroirů. Díky degustaci si budeme moci srovnat v čem se vína těchto vesnic liší a co jsou naopak jednotné znaky pro tyto slavné vesnické apelace. Ochutnáte vína z různých poloh village a nejlepších poloh Premier Cru od několika špičkových vinařů. Podání každého vinaře je osobité, ale ne natolik, aby potřelo přirozený. Vína budou servírována „na slepo“ a vždy si budete moci tipovat, ze které vesnice víno pochází. Zároveň Vám předložíme v rámci degustace jednoho „černého koně“ z jiné apelace a Vaším úkolem bude toto víno rozpoznat, vyloučit a případně zkusit určit jeho původ. První komu se případně podaří určit jeho apelaci, od nás dostane za odměnu tuto lahev jako dárek. Přijďte si užít velká bílá burgundská vína, zkusit si je zařadit a dozvědět se o nich užitečné informace.

18. Červen2020
Vyvrcholení cesty únor/březen
18:00

Vyvrcholení cesty končíme ochutnávkou starších ročníků, kde máte možnost poznat, jak víno zraje na lahvi, a ochutnat 7 let starou burgundu pod šroubovým uzávěrem.

24. Červen2020
Slavné vesnice Burgundska II. – vesnice Meursault
18:00

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína, prostřednictvím této degustace se přeneseme do Burgundska a detailně si představíme jednu z nejslavnějších vesnic a apelací na bílá vína na světě. Jde o vesnici se zhruba 1500 obyvateli ve střední části Cote de Beaune a stejnojmennou apelaci Meursault. Podmínky zejména pro vznik velkých bílých vín jsou zde naprosto unikátní a je s podivem, že v minulosti žádná zdejší vinice nezískala statut Grand Cru, stejně tak jako obdobné svahy v sousedícím Puligny-Montrachet a Chassagne-Montrachet. Je evidentní, že kvalita dané vinice k získání nejvyššího státu zkrátka v minulosti nestačila a byly brány v potaz i sociální a politické kontexty. Díky degustaci si budeme moci porovnat nejlepší viniční tratě Premier Cru vesnice Meursault od několika špičkových vinařů, kteří zde působí a máme tu čest je v České republice zastupovat. Díky této degustaci si budete moct udělat ucelený obrázek o obecném charakteru této unikátní vinařské lokality. Podání každého vinaře je osobité ale ne natolik aby potřelo přirozený výraz zdejších terroirů. V rámci degustace Vám předložíme jednoho „černého koně“ z jiné apelace a Vaším úkolem bude toto víno rozpoznat, vyloučit a případně zkusit určit jeho původ. První komu se případně podaří určit jeho apelaci, od nás dostane za odměnu tuto lahev jako dárek.